Türkiye’de ManageEngine

Deniz EŞİYOK – Vitel A.Ş. Genel Müdürü

ManageEngine, Vitel ile Türkiye’de 1000’den fazla firmayı müşterisi haline getirdi.

ManageEngine firması ile distribütörlük sözleşmemiz 2006 yılında imzalandı.

O dönemde daha çok Network Monitoring çözümleri üzerine odaklanmış bir firma olan ManageEngine bugün tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de en çok tercih edilen ITSM çözümleri arasına girmiş durumdadır. ManageEngine, Hint kökenli Amerikalı bir girişimci olan Sridhar Vembu’nun 1996 yılında kurduğu Zoho Corporation firmasının marka ismidir.

Princeton Üniversitesi’nden PhD. derecesi olan Sridhar Vembu kariyerine Nortel Networks firmasının efsanevi NMS yazılımını geliştiren ekipte başlamıştır.

ManageEngine firmasına yaptığım ziyaretler sırasında farkettim ki şirket içinde ve dışında Sridhar Vembu liderliğine duyulan büyük bir saygı var. Son derece mütevazı bir yaşamı olan Sridhar şirketin kadrosunun çekirdekten yetiştirilmesinde bizzat etkin rol alıyor. Yetenekli ancak üniversitede okumaya eknomik gücü el vermeyen ortaokul mezunlarını lise düzeyinde “Zoho University” adını verdikleri eğitim ve çalışma kampüsüne alıyorlar.

Bir yandan çok genç yaşta ileri matematik ve kodlama dersleri verirken bir yandan da lise eğitimini tamamlamalarına destek oluyorlar. Bu süreçte başarılı olanlar liseden mezun olur olmaz yazılım geliştirme kadrosunda maaşlı olarak çalışmaya başlıyorlar.

Böylelikle genç zihinler en verimli zamanlarında üretken genç birer profesyonel olarak kariyerlerine adım atıyorlar ve şirkete gönül bağları da çok yüksek seviyede oluyor.

Genel Merkezi Silicon Vadisinde olan ManageEngine, dünya genelindeki ofisleri ve Hindistan’daki yazılım geliştirme kampüsü ile birlikte toplam 8.500’in üzerinde çalışanı olan büyük ölçekli bir firma haline gelmiştir. Toplamda 180.000’in üzerinde müşteri sayısına sahip olup, Fortune 500 listesindeki her 5 firmadan 3’ü ManageEngine müşterisidir.

ManageEngine birbirlerine lego parçaları gibi eklenebilen 20’den fazla ürün grubundan oluşmaktadır. En önemli özelliği kullanım kolaylığı ve fiyat politikasının şeffaflığıdır.

×
 

Hemen denemek için; Online Demo Center