‘‘OpManager ile birlikte otomatik olarak ağdaki tüm cihazların durumlarını görebiliyoruz.’’

blankAtilla YALÇIN – Satış Uzmanı

ManageEngine OpManager ürünü kullanmaktayız. Ürünü kullanmaya başlamadan önce proje kapsamında web tabanlı, agentsız ağ ve ağ cihazlarını merkezi bir noktadan yönetimini yapabilen bir yazılıma ihtiyacımız vardı.

Bu konuda en iyi çözümün ManageEngine OpManager olduğunu biliyorduk ve bu yönde karar verip ilerledik. OpManager ile birlikte otomatik olarak ağdaki tüm cihazların durumlarını görebilir olmak, eşik değerleri belirleyerek bu cihazları monitör edebiliyor olmak bizim için öne çıkan önemli özellikler oldu. Aynı zamanda mail, sms, sesli uyarı gibi alarmlar üretip alabiliyor olmak da bizim için önemliydi.

OpManager sayesinde düzenli aralıklarla veri toplayarak ağ donanım ve yazılım gibi bant genişliği, bellek, disk ve CPU kullanımı gibi hizmet tepki süresi ve performansını ölçüp bu verileri rapor ve grafik şeklinde alabiliyoruz. En önemlisi de yönetilen cihazlarda kritik parametreleri izlemek için eşik limitleri yapılandırabiliyoruz.

Kısaca OpManager, ağ altyapınızda bulunan bütün cihazları kontrol edebileceğiniz ve ortaya çıkan sorunlardan anında haberdar olabileceğiniz bir ağ izleme çözümüdür.

blank×
blank 

Hemen denemek için; Online Demo Center