ManageEngine, Kurumsal Yapıda Yaygınlık Kazanacak!

‘‘2016 yılında hızlı bir ISO 27001 denetlemesini ManageEngine sayesinde sorunsuz ve pratik bir şekilde geçirdik.’’ 

Metin ALİKAHYA – Bilgi İşlem Müdürü Bilgisayar Mühendisi

ManageEngine, Kurumsal Yapıda Yayılıyor

Beyçelik Gestamp’ın Bursa tesisinde kullanımı ile önemli avantajları beraberinde getiren ManageEngine, Vitel’in rehberliğinde diğer fabrikalarda da yerini almaya hazırlanıyor.

Beyçelik Gestamp; Faik Çelik Holding ve Gestamp’ın yüzde 50 ortak olduğu, otomotiv yan sanayiinde önemli çalışmalar üstlenen, sıcak ve soğuk şekillendirme, kalıp tasarım ve geliştirmesi yapan bir otomotiv yan sanayi şirketi. 2 bin 500’e varan çalışan sayısı ile Beyçelik Gestamp, üçü Bursa’da biri Gebze’de olmak üzere dört fabrikası ile özel üretimler yapıyor. Beyçelik Gestamp’ın hızlı büyüme sürecini istikrarlı biçimde devam ettirdiğine dikkat çeken Beyçelik Gestamp Bilgi İşlem Müdürü Metin Alikahya, bu gelişim sürecinde BT operasyonlarının daha kurumsal biçimde yönetilmesi ihtiyacının ortaya çıktığını belirtti. Bu kapsamda BT’de hem donanım hem yazılım tarafında yapılan işlerin ölçülebilirliği, takibi, ayrıca kaliteyi artırma adına bir ortam ve yazılım ihtiyacı kendini gösterdi. Bu konuda 2015 yılında çeşitli POC’ler yaptıklarını ve Vitel aracılığıyla tanıdıkları ManageEngine yapısının, ihtiyaçlarını gerçekten karşıladığını gördükleri bilgisini veren Metin Alikahya, şöyle devam etti: “Yaklaşık 1 sene önce canlıya geçerek ManageEngine ürünlerini kullanmaya başladık ve söz konusu 1 yılda gerçekten çok verimli bir yol kat ettik. BT’ye gelen tüm istekler artık ManageEngine yardım masası geliyor ve proje yönetimini, envanter yönetimini ManageEngine üzerinden yürütüyoruz. Bu anlamda süreçlerimizi fazlasıyla iyileştirdik.”

Vitel’in Deneyimi Fark Yarattı

Beyçelik Gestamp; bu yatırım kapsamında Vitel ile verimli bir çalışmayı hayata geçirdi ve şirket süreçlerinde elde edilen sonuçlar da bunu gösterdi. “Geçişi son derece hızlı biçimde yaptık ve kolay bir implementasyon oldu” bilgisini veren Metin Alikahya, omuz omuza çalışıldığını, uygulamanın doğru kullanımı ile ilgili olarak detaylı biçimde bilgilendirildiklerini söyledi.

ADManager Plus ile ServiceDesk Plus’ı teslim alma sürecini Alikahya, şöyle anlattı: “Geçtiğimiz yıl ürün arayışlarımız devam ederken ManageEngine de radarımıza girdi ve bu sayede Vitel ile tanıştık. Vitel çok hızlı bir şekilde POC çalışmasını yaptı ve üründen gerçekten memnun kaldık.

Yatırımın POC sürecinde ve anlaşma sonrasında kurulumlar hızla başladı. Böylece hemen yatırım kararı verdik. Yatırım kararı sonrası canlıya alma süreci de çok hızlı ilerledi. Vitel’in buradaki deneyimi ve bizlere yol göstermesi sayesinde 3 günlük çalışmayla sistemi canlıya aldık. Kendi ekibimize verilen eğitim sayesinde de 1 yıldır sorunsuz biçimde sistemi kullanıyoruz.”

ManageEngine, Kurumsal Yapıda Yaygınlık Kazanacak!

Beyçelik Gestamp’ın 2017 gündeminde ManageEngine yapısını Gebze fabrikasına yaygınlaştırma hedefi var. Detayları Metin Alikahya şöyle anlattı:

“2016 yılında hızlı bir ISO 27001 denetlemesini, ManageEngine sayesinde sorunsuz ve pratik biçimde geçirdik. 2017 yılında da Gebze fabrikamızda ManageEngine’i devreye almayı planlıyoruz. Bu tesisimizde de ISO 27001 denetimine gireceğiz. Buna ek olarak, 2017 yılında ManageEngine yapısının holdingin diğer şirketlerinde de kullanılabilirliği yönünde çalışmalarımız olacak. Yani tüm holding şirketlerinde ManageEngine kullanımı ön planda olacak.“×
 

Hemen denemek için; Online Demo Center