İpragaz’da Tüm ManageEngine Ürünleri Entegre

ManageEngine’in üç farklı ürününü kullanan İpragaz, hem BT süreçlerini hızlandırdı hem de BT mimarisini sağlamlaştırdı. 

Şener SARGIN – İpragaz Operasyon Destek Yöneticisi

Türkiye’nin enerji sektörünün devlerinden İpragaz, BT destek yapısını ManageEngine platformuna taşıdı. ManageEngine’in NetFlow Analyzer, Desktop Central ve OpManager ürünlerini başarılı bir şekilde entegre eden firma hem BT destek süreçlerini hızlandırdı hem de BT altyapısının yönetimini kolaylaştırdı.

Bir Enerji Devi

İpragaz, Eureka Metal A.Ş. adıyla 1961 yılında kurulmuş, sektördeki ilk tüp dolumunu gerçekleştirmiş, İzmit Yarımca’da, Türkiye’nin ilk resmi Sıvılaştırılmış Petrol Gazı (LPG) dolum tesisini ve dolum istasyonlarını faaliyete geçirmiştir. Şirket, 1966 yılında, Türkiye Petrolleri Anonim Ortaklığı (TPAO) ile birleşerek, İpragaz A.Ş. adını almıştır. 1992 yılında özelleştirilen İpragaz, Fransız Primagaz bünyesine katılmıştır. 1999 yılında Primagaz’ın da dünyanın en büyük LPG dağıtım firması Hollanda’lı SHV Energy tarafından satın alınması ile İpragaz, SHV ailesinin bir parçası haline gelmiştir. İpragaz’ın yaklaşık 1.000 çalışanı, 3.500’ü aşkın tüpgaz ve otogaz bayisi bulunuyor. İpragaz halen, SHV Energy Doğu Avrupa ile Orta Asya Bölgelerinin merkezi konumundadır. SHV Energy’nin bu bölgelerdeki organizasyonları İstanbul’a bağlıdır. İpragaz için BT sistemlerinin büyük önemi bulunuyor. Firma rekabetçi gücünü artırmak için en son BT teknolojilerini takip ediyor ve BT altyapısını sürekli güncelliyor.

İlk Tanışma 2010’da

İpragaz’ın ManageEngine ürünleriyle tanışması 2010 yılında olmuş. Ağ üzerindeki trafiğin analizini yapmak isteyen firma piyasadaki ürünleri incelemiş ve sunduğu özellikler, fiyat avantajı ve kullanım kolaylığını göz önüne alarak NetFlow Analyzer ürününde karar kılmış. İpragaz NetFlow Analyzer ağ üzerindeki bant genişliği kullanımını sürekli olarak izliyor ve detaylı raporlar oluşturuyor.

NetFlow Analyzer’ın kolay entegrasyonunu ve başarısını gören firma ManageEngine’in diğer ürünleriyle de ilgilenmeye başlamış. Sistem ve ağ yönetimi için OpManager ürününü devreye alan firma ağ üzerindeki tüm sunucu ve aktif cihazları izlemeye başlamış.

İpragaz Operasyon Destek Yöneticisi Şener Sargın, OpManager’ın piyasadaki diğer ürünlerden çok daha uygun fiyatlı olduğunu ve diğer pahalı ürünlerin sahip olduğu tüm özelliklere sahip olduğunu belirtiyor.

Diğer Ürünler Yolda

Şener Sargın, ManageEngine ürünlerinden çok memnun olduklarını belirterek, ManageEngine’in diğer çözümleri ServiceDesk Plus, ADManager Plus ve POC çalışmalarının devam ettiğini belirtiyor. İpragaz’daki ManageEngine projeleri, ManageEngine Türkiye Distribütörü Vitel tarafından gerçekleştirildi. Vitel’in sunduğu destekten çok memnun olduklarını anlatan Şener Sargın, sorunlarına anında müdahale edildiğini hatta istekleri doğrultusunda programda olmayan özelliklerin bile eklendiğini söylüyor.×
 

Hemen denemek için; Online Demo Center