Baki Can ORHAN – KGK Sistem Yöneticisi

blank

Desktop Central, Bilgi Sistemlerinin Çözüm Odağı”

ManageEngine ve Vitel ile tanışmamız Patch Management ihtiyacımız ile başladı. Ürünleri inceledikçe ihtiyacımızın sadece Patch Management olmadığını, Software Deployment, Inventory, Application Control, Device Control gibi ihtiyaçlarımızın yanı sıra BitLocker projemizde süreci ne kadar kolaylaştırdığını, tehditlerin ve zafiyetlerin hızlıca aksiyon alınarak giderilebilmesini ve bunların tek bir ekran üzerinden yönetilebilmesini, kısacası Desktop Central ile tanışmamıza vesile olmuştur.

Desktop Central, ihtiyaç duyduğumuz tüm IT süreçlerinin yönetimini kolaylaştırmaktadır. Politikalarımızı gerçekleştirmeden test edebilmekte, envanterimizi takip edip raporlayabilmekteyiz. Yönettiğimiz altyapılarımızın, işletim sistemi güncellemeleri ve 3.parti yazılım güncellemelerini uzaktan kolaylıkla gerçekleştirebilmekte hatta yazılımlara izin verip, yasaklayabilmekteyiz.

Kullanıcıların masaüstü üzerinde kolaylıkla erişim sağlayabileceği, Self Servis Portal ile yetkili izni gerektirmeden program ekleyip kaldırabilecekleri bir portal oluşturuldu, bu sayede kullanıcıların talepleri ve IT personelinin iş yükü azaldı.×
blank 

Hemen denemek için; Online Demo Center