ADSelfService Plus ile help desk ekibimizin üzerindeki yükü azalttık.

Bahadır GÜRTEKİN – Bilgi Güvenliği Yöneticisi

IT süreçlerimizi yönetebileceğimiz, uygun maliyetli ve ISO 27001 Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi ile ilgili maddelerin bir kısmını karşılayacak araçları araştırırken karşımıza sürekli ManageEngine ürünleri çıktı. Biz de testlerimizi yaptıktan sonra aldığımız sonuçları diğer ürünleri karşılaştırarak MangeEngine ürünleri olan ADAudit Plus, ADManager Plus, ADSelfService Plus, Password Manager Pro ve ServiceDesk Plus kullanmaya başladık.

”Biz, birden fazla ManageEngine ürünü kullanan bir firmayız, genel olarak ISO 27001 bilgi güvenliği projemiz sürecinde IT süreçlerimiz içerisinde izleyemediğimiz bir sürecin olmaması ve ISO 27001 maddelerinin bir kısmına karşılık geldiği için ve ayrıca maliyetinin uygun sebebiyle bu ürünleri seçtik.”

Öncelikle daha önce denetleyemediğimiz bir kısım IT süreçlerini denetleyebilir hale geldik, servis yönetimi işlerimizin tamamını ManageEngine ile yürütmeye başladık. ServiceDesk Plus ile IT departmanımızın iş yoğunluğunu raporlayabilir hale geldik ve IT envanterlerini yönetebilmeye başladık. ADSelfService Plus ile help desk ekibimizin üzerindeki yükü azalttık. ADAudit Plus ile Active Directory üzerinde tam denetim sağladık.

ManageEngine, ürünlerini denemeye başladığımız ilk günden bu güne sürekli kendini geliştiren bir firma olduğunu gördük, özellikle bazı ürünlerini free olarak kullanmanıza olanak vermesi dahi çoğu küçük çaplı ve yatırım maliyetlerini düşünen firma için bulunmaz bir fırsat. Üstelik aldığınız bir ürün ile birlikte diğer ürünlerini daha uzun süre tanımanızı sağlayan hediye lisanslar vermeleri de ürün tanıtımı açısından hep bir adım önde olmasını sağlıyor.×
 

Hemen denemek için; Online Demo Center